Witamy na antyrasistowskim blogu poświęconemu syjonizmowi. br b Shalom Alejhem! Salam Alejkum! b

Witamy na
antyrasistowskiej witrynie RAPORT BLOX: Krytyczne studium Syjonizmu. Naszym celem jest pokazanie syjonizmu takim jakim jest naprawdę. Jako kolejną niebezpieczną rasistowską doktrynę, która zamieniła Bliski Wschód w jedno wielkie pole walki ale, również jako doktrynę zagrażającą także Europie i całemu światu.

poniedziałek, 26 marca 2007
Palestyński Dzień Ziemi w Polsce - impreza w Łodzi i w Warszawie
30 marca bna całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Ustanowiony przez ONZ po tragicznych zajściach z 1976 roku, podczas których izraelskie siły okupacyjne dokonały brutalnego ataku na nieuzbrojonych palestyńskich rolników, którzy protestowali przeciwko kradzieży ich ziemi przez izraelskie władze. W wyniku ataku izraelskiej armii zginęło sześciu Palestyńczyków z izraelskim obywatelstwem.

Z okazji dnia Ziemi w kilku ośrodkach w Polsce m.in. Łodzi i Warszawie zorganizowane zostaną spotkania dotyczące Palestyny:

Łódź

29 Marca (czwartek) - Piano Cafe (Piotrkowska 80) Godzina 17:00

Prelekcja aktywistki Międzynarodowego Ruchu Solidarności (ISM) z Berlina, dyskusja oraz inne atrakcje!

WSTĘP WOLNY!

30 Marca (piątek) - Uniwersytet Łódzki - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
ul. P.O.W. nr 3/5, II piętro, sala d-207, Godzina 17:30

Projekcja filmu dokumentalnego "The Iron Wall" oraz dyskusja po filmie.

WSTĘP WOLNY!

Kontakt z organizatorem: saahib@plusnet.pl

Warszawa

30 marca 2007r. (piątek) g. 16:30 - Sala Brudzińskiego, Pałac Kazimierzowski, Uniwersytet Warszawski

Program:

1. Otwarcie, geneza Dnia Ziemi Palestyńskiej – dr Krzysztof Karolczak
2. Emancypacja Palestyńczyków w Izraelu? – red. Zygmunt Słomkowski
3. Film dotyczący Ziemi Palestyńskiej Więcej informacji wkrótce
4. Dzień Ziemi w poezji i twórczości literackiej
5. Część artystyczna – ludowa muzyka i taniec palestyński

ORGANIZATORZY: Koło Naukowe Arabistów, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej

Źródło:

http://viva-palestyna.pl/news/news.php?news=vivanews/2007/03/322103.php
czwartek, 11 stycznia 2007
Masakry Izraela na Palestyńczykach
 • Masakra w Jehida - 13.12.1947 - ludzie z arabskiej wioski położonej w pobliżu Petah Tekva (pierwszej syjonistycznej kolonii) siedzieli w miejscowym lokalu, gdy zobaczyli, iż do wioski zbliżają się kolumny wyglądające na brytyjskie patrole. Nie byli zbyt podejrzliwi, gdyż Brytyjczycy zapewniali im bezpieczeństwo. Szczególnie, że poprzedniego dnia żydowscy terroryści wymordowali 12 Palestyńczyków. Cztery samochody zatrzymały się przed kawiarenką i wysiedli z nich mężczyźni ubrani w uniforny khaki i hełmy. Szybko okazało się, że nie przybyli ochraniać wieśniaków. Zaczęli strzelać w tłum wypełniający kawiarenkę. Kilku Żydów zaczęło podkładanie bomb pod domami, podczas gdy inni rzucali granatami. Przez chwilę wydawało się, że bandyci wymordują całą wioskę, jednak nadjechał prawdziwy patrol i przerwał masakrę. Zginęło 7 Arabów. Wcześniej, jednego tylko dnia, 6 Palestyńczyków zostało zabitych, 23 rannych, kiedy wybuchła bomba w tłumie zebranym blisko Bramy Damasceńskiej w Jerozolimie. W Jaffie bomba zabiła 6 Arabów, raniła 40.
 • Masakra w Kiszas - 18.12.1947 - 2 samochody z terrorystami Hagany otwierającymi ogień i rzucającymi granatami przejechały przez wioskę, zabijając 10 osób. 
 • Masakra w Qazaza - 19.12.1947 - 5 dzieci zginęło w wysadzonym budynku muktara ("sołtysa"). 
 • Masakra w Al-Szejk - 1.01.1948 - tej nocy około 200 uzbrojonych żydowskich morderców Podeszło pod małą wioskę 5km na południowy wschód od Hajfy. Bandyci wrzucali do domów granaty i wykańczali niedobitki ogniem karabinów. Zginęło ponad 40 osób. 
 • Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948 - W operacji nazwanej "Jedność" Hagana współpracowała z Irgunem i Gangiem Sterna. O godz. 4:30 w nocy 9.04. syjoniści otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i Montefiore. Przez dwa dni żydowscy kaci mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci, bez względu na wiek. Gwałcili kobiety i rabowali domy. Mężczyznom odcinano genitalia. Relacja z eksterminacji pochodzi od doktora z Czerwonego Krzyża, który przybył na miejsce następnego dnia. Masakra została dokonana różnymi sposobami. Rozstrzeliwano, rzucano w ludzi granatami, zażynano nożami. Rozcinano brzuchy ciężarnych kobiet. Szczególną przyjemność sprawiało oprawcom zabijanie dzieci na rękach matek. Ok. 25 kobiet w ciąży zostało zakłutych bagnetami w brzuch. 52 dzieci okrutnie okaleczono i obcięto głowy na oczach rodziców. Agencja Żydowska i władze brytyjskie wiedziały o trwającej masakrze. Odpowiedzialnym za akcję był Menachem Begin, późniejszy laureat pokojowej nagrody Nobla. Pochodził z Polski. Hagana organizowała w 1946 zamach na hotel jerozolimski King David, w którym z rąk żydowskich kolonistów padło 500 osób. 
 • Masakra w Naser Al-Din - 13-14.04.1948 - oddział Irgunu wszedł do tej wsi (blisko Tyberiady) w nocy 13.04. przebrany za partyzantów. Mieszkańcy wyszli ich powitać i zaczęli ginąć pod żydowskim ogniem. Na kilkaset osób przeżyło 40. Wszystkie domy zrównano z ziemią. 
 • Masakra w Beit Daras - 21.05.1948 - po licznych nieudanych próbach zajęcia tej wsi bandyci zorganizowali większy oddział i otoczyli ją. Mężczyźni zdecydowali, że kobiety i dzieci powinny opuścić wieś. Jak tylko opuściły wieś, wpadły w zasadzkę i zostały wymordowane. 
 • Masakra w meczecie Dahmash - 11.07.1948 - po zajęciu przez żydowski 89 batalion komandosów Mosze Dajana Liddy, Żydzi powiedzieli Arabom, przez głośniki, że będą bezpieczni jak wejdą do meczetu. W odwecie za śmierć kilku żołnieży Żydzi wymordowali ponad 100 Palestyńczyków w meczecie, a ich ciała rozkładały się przez 10 dni w upale. Meczet jest pusty do dzisiaj. Masakra ta wywołała panikę między mieszkańcami Liddy i Ramle, którym rozkazano opuścić te miasta. Większość z 60 tys. mieszkańców tych miast przybyło do obozów uchodźców blisko Ramallah. Około 350 zginęło z odwodnienia i upałów. Wielu przeżyło dzięki piciu własnej uryny. Warunki w obozie pochłonęły dalsze ofiary. 
 • Masakra w Dawajme - 29.10.1948 - z zeznań żołnierza biorącego udział w okupacji wioski w okręgu Hajfy wiemy, że kaci wymordowali od 80 do 100 mężczyzn, kobiet i dzieci. Zabijali dzieci bijąc je pałkami po głowach. Jeden z oficerów rozkazał wprowadzić dwie kobiety do budynku, który miał zamiar wysadzić. Zeznający żołnierz mówił, jak jeden z morderców chwlił się zrabowaną biżuterią kobiety, którą zabił. Masakra została przeprowadona przez ludobójców z Liddy. 
 • Masakra w Szarafat - 7.02.1951 - regularne oddziały przekroczyły linię zawieszenia broni i wkroczyły do wioski położonej 5km od Jerozolimy. Wysadzono dom muktara i jego sąsiadów. 10 osób zginęło (2 mężczyzn, 3 kobiety, 5 dzieci), 8 było rannych. 
 • Masakra w Kibja - 14.10.1953 - 21:30, około 700 żydowskich żołnierzy zaatakowało przygraniczną wioskę w Jordanii, na północny zachód od Jerozolimy. Używając moździeży, karabinów i materiałów wybuchowych wysadzili 42 domy, szkołę i meczet. Każdy znaleziony mieszkaniec został zamordowany. 75 wieśniaków zginęło, ich ciała wrzucono do studni. Rozkaz akcji wydał Ariel Szaron
 • Masakra Kafr Qasem - 29.10.1956 - izraelska straż graniczna zaczęła akcję nazwaną Trójkąt Wsi o 16:00. Powiedzieli muktarom tych wsi, że godzina policyjna tego dnia zaczęła się od 17:00 zamiast jak zwykle od 18:00. Muktarzy protestowali, iż poza wioską jest 400 pracujących i nie ma czasu, by ich powiadomić o zmianach. Oficer zapewnił, że się nimi zajmą. Mordercy czekali na powracających u wejścia do wsi. Wymordowano 43 osoby. Przy północnym wejściu do wsi zabito jeszcze 3, a 2 w samej wsi. Porucznik Dajan, kierował masakrami, objeżdżając teren jeepem. 
 • Masakra w Al-Sammou - 13.11.1966 - armia przeprowadziła rajd na wioskę, niszcząc 125 domów, wiejską klinikę i szkołę. 18 osób zginęło, 54 zostało rannych. 
 • Masakra w obozach Sabra i Szatila - 15-18.09.1982 - wymordowanie przez marionetkową Falangę Libańską i żydowskich żołnierzy przebranych za Libańczyków ponad 3000 Palestyńczyków. Żydowska armia dostarczyła buldożerów i reflektorów oświetlających w nocy teren obozów. Liban znajdował się pod okupacją Izraela. Operacja zaplanowana i kierowana przez ministra obrony Szarona i Menachema Begina
 • Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990 - żydowski żołnierz ustawił w szeregu ponad 20 ludzi i zastrzelił 7. 13 osób zginęło podczas protestów przeciw zbrodni na innych terenach. 
 • Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990 - policja otworzyła ogień do modlących się, zabijając 22 wiernych. 
 • Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994 - żydowski terrorysta z Kiriat Arba wymordował 61 osób w meczecie hebrońskim, ranił 200. Póżniejsze manifestacje krwawo zgniecione przez Żydów. 23 ofiary i setki rannych. 
 • Masakra w Jabalii - 28.03.1994 - żydowski ekstremista otwiera ogień zabijając 6 i raniąc 49 palestyńskich aktywistów. Ranni byli wyciągani z samochodów i zabijani strzałem w głowę. 
 • Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994 - 11 Palestyńczyków zbitych, 200 rannych. 
 • "Żydowska egzekucja" - październik 2000 - jeden z tysięcy, lecz wyjątkowo tragiczny i charakterystyczny obrazek. Żydowscy snajperzy namierzają 12-letniego chłopca Muhhamada al.-Durraha. Bawią się swoją ofiarą przez 45 minut!! Chłopca swym ciałem chroni ojciec Dżamal, obaj chowają się przy jakiejś kamiennej bryle. Dżamal błaga po hebrajsku izraelskich bandytów, by wstrzymali ogień. Chłopiec umiera na rękach ojca po trafieniu 4 kulami, ten zostaje ciężko ranny. Snajper izraelski zastrzelił także kierowcę ambulansu chcącego uratować ojca i syna.
wtorek, 12 grudnia 2006
Polscy aktywisci w Palestynie

Zapraszamy do zapoznania sie z nowym Blogiem poswieconym Palestynie. Od kilku dni grupa polskich aktywistow dziala wraz z The International Solidarity Movement na terenach okupowanych. Przedstawiamy blog polskiej aktywistki zwiazanej z viva-palestyna.pl:

http://zpalestyny.blog.com - Blog z okupowanej Palestyny

środa, 15 listopada 2006
Dzień solidarności z Narodem Palestyńskim


Dzień solidarności z Narodem Palestyńskim

Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim:

25 listopada (sobota) godz. 15:00 - 19:00

W Sali Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim
Uniwersytet Warszawski - ul. Krakowskie Przedmieście 26-28

W programie m.in. film, dyskusja z udziałem Ambasadora Palestyny w Polsce oraz degustacja potraw i napojów arabskich.

Więcej informacji wkrótce na
viva-palestyna.pl.

Zapraszają:
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej
- Koło Naukowe Arabistów UW
piątek, 10 listopada 2006
UNICEF: Izraelskie siły okupacyjne zabiły już 116 dzieci w 2006 roku
viva Palestyna!

Tylko w listopadzie Izraelskie siły okupacyjne zabiły 17 dzieci w Strefie Gazy i 2 na Zachodnim Brzegu a ponad 300 nieletnich zostało rannych. Poprzedni miesiąc był pod względem liczby zabitych dzieci taki sam. Krwawy rekord przyniósł czerwiec gdzie zamordowano 40 dzieci.

19 dzieci zginęło w ciągu ostatnich 10 dni co uczyniło ten miesiąc drugim co do najkrwawszych dla dzieci miesięcy w tym roku. Najgorzej wypadł czerwiec gdzie okupanci izraelscy zabili 40 dzieci.

W ciągu tego roku Izraelskie siły okupacyjne zabiły już 116 palestyńskich dzieci. Dla porównania w zeszłym roku wojska terytoriów izraelskich zabiły 52 dzieci.

Informacji takich udzielił dziś w Genewie Michael Bociurkiw – przedstawiciel prasowy INICEF.

czwartek, 09 listopada 2006
Masakra w Strefie Gazy - 19 zabitych
Gazeta Wyborcza
Izraelska armia zabiła wczoraj 19 palestyńskich cywilów w Strefie Gazy. - Widziałem szczątki mojego wuja. Był w piżamie. Zbombardowali mu dom, kiedy spał - opowiadał Akram Asama.

Kilkanaście izraelskich pocisków artyleryjskich spadło wczoraj przed świtem na kilka palestyńskich domów w 35-tysięcznym Bejt Hanun na północy Strefy Gazy. Większość ofiar zginęła we śnie. - Zobaczyłem dym nad domem krewnych. Zerwałem się z łóżka, chciałem tam pobiec, ale zaczęły spadać kolejne pociski. Kiedy było po wszystkim, zobaczyłem poodrywane głowy. Nie wiedziałem, że może być coś tak strasznego - opowiadał wczoraj dziennikarzom Akram Asama. Według palestyńskich źródeł wśród zabitych jest siedem kobiet i ośmioro dzieci z palestyńskiej rodziny Asama, a rannych jest co najmniej 50.

"Opłakujemy niewinne ofiary. Nie zamierzamy rezygnować z czynnej obrony przed palestyńskimi bojówkami" - ogłosiła szefowa izraelskiego MSZ Cipi Liwni.

Atak na Bejt Hanun był wymierzony w palestyńskie pozycje artyleryjskie, z których kilka godzin wcześniej ostrzelano żydowskie miasta Sderot i Aszkelom. Ale pociski chybiły o 500 m. Nie wiadomo, czy zawiedli izraelscy żołnierze, wojskowa aparatura, czy też - jak twierdzą Palestyńczycy - niecelny ostrzał cywilów wliczono w "koszty wojny". Armia zarządziła wewnętrzne śledztwo, ale masakra nie naruszyła zgody w izraelskim rządzie co do operacji zbrojnej przeciw Palestyńczykom.

Strefa Gazy rok pod oddaniu jej pod pełną administrację Autonomii Palestyńskiej zamieniła się w garnizon, arsenał i bazę wypadową dla islamistycznych bojówek. Rząd Hamasu nie chce, nie potrafi i boi się stawić czoło własnym bojówkarzom i dlatego po uprowadzeniu przez nich w czerwcu izraelskiego żołnierza stanął po stronie porywaczy. Pod okiem hamasowskich urzędników palestyńscy artylerzyści ostrzeliwują izraelskie miasta z wyrzutni pocisków, które umieszczają często w dzielnicach mieszkalnych. - Chcą - jak w Bejt Hanun - utrudnić nasz kontratak. Palestyńscy cywile stają się żywą tarczą Hamasu - twierdzą izraelscy wojskowi.

- Izrael ma prawo do samoobrony, ale nie za cenę życia niewinnych ludzi - oświadczyła wczoraj unijna komisarz Benita Ferrero-Waldner.

Tymczasem szef Hamasu Chaled Maszal wezwał swych bojówkarzy do wznowienia walki na terytorium Izraela. Do apelu, który jest zachętą do ataków terrorystycznych, przyłączyły się grupy zbrojne powiązane z przewodniczącym Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
wtorek, 07 listopada 2006
Viva Palestyna - znów online!

Administrator viva Palestyna
Kilka tygodni temu z internetu została wykasowana domena palestyna.pl Było to po części związane ze zmianą ambasadora i planami utworzenia lepszej strony ambasady RP. Viva palestyna była podpięta pod tę domenę korzystając z jej "subdomeny" - w momencie gdy palestyna.pl została wykasowana skasowano też naszą domenę. Kilka dni temu zakupiona została domena http://www.palestyna.com.pl i pod tym adresem możecie od dziś znaleźć viva Palestyna.

Wszelkie zainteresowane osoby prosimy o podmianę linków - wszędzie tam gdzie jest "viva.palestyna.pl" należy zmienić adres na "palestyna.com.pl" (dotyczy się to e-maili, czytników rss, zakładek, bannerów etc...).

Przepraszamy za ewentualny kłopot ale nie mieliśmy na to wpływu.

Wszystkie osoby, które posiadały adresy E-mailowe proszone są o kontakt z administratorem serwisu w celu założenia na nowo skrzynki pocztowej. Proszę podać w mailu swoj login i tymczasowe hasło, które później będzie można zmienić w panelu konta pocztowego.

Bardzo prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wszędzie gdzie jest to możliwe.
wtorek, 31 października 2006
Faszysta wicepremierem terytoriów Izraelskich

Za PAP

Izraelski parlament (Kneset) zaaprobował w poniedziałek na stanowisku wicepremiera Awigdora Liebermana, przywódcę partii Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu - IB), która weszła w skład koalicji.

Lieberman jako wicepremier będzie się zajmował strategicznymi zagrożeniami, takimi jak ambicje nuklearne Iranu. Współpraca z partią Liebermana daje premierowi Ehudowi Olmertowi kontrolę nad 78 ze 120 miejsc w izraelskim parlamencie.

Liberman, kontrowersyjny polityk, wzywał niegdyś do pozbawienia obywatelstwa izraelskich Arabów, egzekucji deputowanych za rozmawianie z palestyńskim Hamasem, czy bombardowania skupisk ludności palestyńskiej.

Według politologów zaproszenie tej skrajnie prawicowej partii do rządu prawdopodobnie uratuje koalicję, poważnie osłabioną przez wojnę w Libanie, ale zapewne będzie gwoździem do trumny dla obietnicy Olmerta dotyczącej wycofania się Izraela za znacznej części Zachodniego Brzegu Jordanu.

Palestyńczycy i izraelscy Arabowie porównują wejście w koalicję z Liebermanem do wejścia w 2000 roku do austriackiego rządu Joerga Haidera i jego skrajnie nacjonalistycznej partii "Wolnościowi".

00:28, indymedia , Faszyzm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 października 2006
Chore atrakcje chorego "państwa"
Mariusz Zawadzki/Gazeta Wyborcza

Za jedyne 2,5 tys. dol. można odbyć niezwykłą podróż po Izraelu i terenach okupowanych, pełną spotkań z oficerami Mossadu, palestyńskimi szpiegami, terrorystami Hamasu i izraelskimi egzekutorami, którzy ich zabijają.

"Zobacz na własne oczy walkę Izraela o przetrwanie na Bliskim Wschodzie" - reklamują organizatorzy "Ekstremalnej misji do Izraela", której najbliższa edycja zaczyna się już w listopadzie. W programie m.in. spotkanie ze specjalnym oddziałem izraelskich zabójców, którzy bez sądu wykonują wyroki na palestyńskich bojownikach, wizyta na rozprawie przedstawiciela Hamasu, rozmowy z izraelskimi ministrami, generałami i oficerami Mossadu i kontrwywiadu Szin Bet słynącego z torturowania zatrzymanych Palestyńczyków. A także wycieczka na granicę z Libanem, gdzie jeszcze w sierpniu trwała wojna z Hezbollahem, przeloty awionetką nad wzgórzami Golan i okupowaną Palestyną oraz pokaz rajdu izraelskich żołnierzy w głąb Palestyny.

Bogaci psychopaci tylko w Izraelu będą mogli zaspokoić swoje chore pragnienia

- Ekstremalne misje organizujemy już od 2001, to będzie 11. edycja - mówi "Gazecie" Ave Leitner, prawnik z Izraelskiego Centrum Prawnego (ICP) Szurat Hadin. W każdej bierze udział kilkadziesiąt osób, zwykle z USA lub zachodniej Europy. Na stronie internetowej centrum są entuzjastyczne komentarze uczestników z poprzednich lat. "To była przygoda życia" - pisze Simon Goldberg z Los Angeles. "Każdy, kto chce poznać izraelskie realia, musi wziąć udział w tej misji" - wtóruje mu David Winer z Chicago.

Jedną z atrakcji listopadowej "Ekstremalnej misji" będą spotkania z agentami izraelskiego wywiadu, którzy penetrują Palestyńczyków. - Są to oczywiście Palestyńscy konfideńci lub izraelscy Arabowie - wyjaśnia Leitner. - Na naszych spotkaniach występują z zasłoniętymi twarzami, żeby nie zostali zdekonspirowani.

"Ekstremalna misja" nie jest dostępna dla dziennikarzy, lecz jak twierdzą organizatorzy "jedynie dla laików, którzy światem tajnych służb pasjonują się całkowicie amatorsko". Jej organizatorzy oraz izraelski wywiad i kontrwywiad dokładnie badają życiorys kandydata, zanim zgodzą się go przyjąć na turnus. Chodzi o wyłuskanie ewentualnych arabskich agentów, którzy chcieliby podczas "Ekstremalnej misji" szpiegować Izrael.

wtorek, 18 lipca 2006
From Israel with love...
Izraelskie dziewczynki przesyłają wiadomość dla Libańskich dzieci...

Zdjęcie zrobione 17 lipca 2006 w okolicach Kiryat Shmona. Izraelskie dzieci wysyłają na rakietach, które będą bombardować Liban wiadomość dla Libańskich dzieci...

Shalom !

Umierajcie w miłości !

Wasze izraelskie dzieci...


A to jeden z odbiorców wiadomości...

Aa-98_580x435

From Israel with love...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6